Gruzijoje steigiasi vietos veiklos grupės

2017-09-28 13:26

Vietos veiklos grupių tinklas (toliau – VVGT) kartu su Gruzijos organizacija „Kaimo plėtra ateities Gruzijai (RDFG)“ įgyvendina projektą „Kaimo plėtra tvariam Tetritskaro rajono augimui (Rural Development for Sustainable Growth of Tetritskaro Municipality)“.
Pagrindinis projekto tikslas – sukurti Tetritskaro rajono vietos veiklos grupę, parengti ir įgyvendinti vietos plėtros strategiją.
Lietuva buvo pasirinkta partneriais dėl daugiametės patirties įgyvendinant LEADER metodą, taip pat dėl panašios istorijos.
Gegužės ir rugpjūčio mėnesiais VVGT atstovai viešėjo Gruzijoje. Vizitų metu buvo organizuoti mokymai LEADER metodo įgyvendinimo tema.
Rugsėjo 12–24 dienomis Lietuvoje viešėjo Gruzijos Tetritskaro vietos veiklos grupės ir projektą įgyvendinančios organizacijos „Kaimo plėtra ateities Gruzijai (RDFG)“ atstovai.
Aplankėme Vilniaus, Kėdainių, Pajūrio krašto, Tauragės rajono, Trakų krašto vietos veiklos grupes. Vizitų metu galėjome ne tik pamatyti sėkmingai įgyvendintus projektus, bet ir pasiklausyti atstovų pristatymus apie sėkmingai įgyvendinamas strategijas ir VVG administracinį darbą.
Svečiai juokavo: „Galėtume ir labai norėtume gyventi pas Jus tokiuose švariuose, tvarkinguose ir išpuoselėtuose kaimuose, bet čia labai šalta“.

VVGT informacija

Tetritskaro rajono vietos veiklos grupė Trakuose

Penktadienį (rugsėjo 22 d.) Lietuvoje nuo rugsėjo 17 d. viešinti grupė iš Gruzijos lankėsi ir Trakų krašte. Gruzijoje kuriasi „pilotinės" vietos veiklos grupės, dirbsiančios pagal LEADER programą (kaimo plėtra). Lietuvoje Gruzijos kaimo plėtros atstovai semiasi patirties. Dėkojame padėjusiems organizuoti susitikimą: mero patarėjui Tomui Romaškai, administracijos direktoriui Dariui Kvedaravičiui, TIC direktorei Laimai Balčytienei, VVG nariams Kęstučiui Vikauskui, Zitai Aniulienei, Linui Kairiui, Zinaidai Juškienei, Juozui Noronkevičiui, partneriams Vilmai ir Levanui Sepašvili .

Trakų krašto VVG informacija

 


Atgal