Projekto „Local Action Groups for better EU Communities“ veiklos Trakuose

2017-04-16 17:16

Trakų kašto vietos veiklos grupės (toliau – VVG) atstovai kartu su Ekologinių ūkių asociacija gegužės pradžioje dalyvaus paskutinėje projekto „Local Action Groups for better EU Communities“ (Vietos veiklos grupės ES bendruomenių labui) veikloje Rumunijoje. O balandžio 7–9 dienomis dalis projekto veiklų buvo įgyvendinamos Trakų krašto VVG teritorijoje ir Trakuose.

Lietuvos ekologinių ūkių asociacija kartu su Trakų krašto VVG pagal šį projektą organizavo trijų dienų renginį, kur be Lietuvos atstovų dalyvavo penkių užsienio šalių partneriai ir projekto koordinatoriai.

Pirmas vakaras buvo skirtas LEADER programai Lietuvoje. Po sveikinimų ir Trakų krašto pristatymo,  Lina Gumbrevičienė, papasakojo, kaip įgyvendinama ši programą Lietuvoje, kokių rezultatų pasiekė visos VVG. Trakų krašto, Varėnos krašto, Alytaus rajono savivaldybės ir Prienų rajono savivaldybės vietos veiklos grupės pristatė  konkrečias savo veiklas.

Kitą dieną buvo organizuota konferencija. Edita Karbauskienė, projekto koordinatorė Lietuvoje,  pristatė Ekologinių ūkių asociacijos veiklą, kiti atstovai  – savo produktus, buvo pristatytas turizmas Trakų krašte.

Po konferencijos ir kitos dienos pusdieniai be turistinių objektų buvo skirti vietos projektų ir Trakų krašto VVG narių lankymui. Projekto dalyviai turėjo galimybę apsilankyti Trakų neįgaliųjų užimtumo centre, kur buvo pristatyta bitininkystė ir organizuota žvakių gamybos edukacija. Tiltuose susipažino su dzūkų papročiais, tradicijomis, bendruomenės kapela išmokino rišti dzūkų  verbas,  organizavo dzūkiškų patiekalų vakarienę, mokino dainuoti ir šokti. Šeimininkai papasakojo apie įgyvendintus projektus. Projekto dalyviai lankėsi Trakų krašto amatų centre, Angelų kalvoje, Užutrakio dvaro sodyboje, kur buvo įgyvendinti ES lėšomis projektai.

Viso projekto metu dalyvaudami įvairiose  šalyse ir betarpiškai bendraudami,  dalyviai  ne tik pasidalijo gerąja patirtimi, bet ir užmezgė ryšius tolimesniam bendravimui, bendradarbiavimui rengiant tarptautinius projektus.

 Projekto koordinatorius – Lag Sredisnja Istra (Kroatija) Projekto partneris iš Lietuvos – Lietuvos ekologinių ūkių asociacija. Kiti partneriai: Agentia Pentru Dezvoltare Regionala Sud-vest Oltenia (Rumunija), Asociatia Gal Tara Nasaudului (Rumunija), Asociatia Grup De Actiune Locala Tinutul Haiducilor (Rumunija), Cantiere Giovani Cooperativa Sociale Onlus (Italija), Centrul De Incubare Creativ Inovativ De Afaceri (Rumunija), Dambovita County Council (Rumunija), Federatia Pentru Dezvoltarea Zonei Rurale Bargau-calimani (Rumunija), Gal Lider Bistrita Nasaud (Rumunija), Gal Venezia Orientale - Vegal (Italija), Mas Hanacké Království Z.s. (Čekijorganizavo a), Mas Zdruzenie Dolny Zitny Ostrov (Slovakija), Orasul Seini (Rumunija), Razvojni Center Srca Slovenije (Slovenija), Regional Economic Development Association For Herzegovina-redah (Bosnija ir Hercegovina), Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego Spolka Akcyjna (Lenkija), Unitatea Administrativ-teritoriala Judetul Bistrita-Nasaud (Rumunija). Paramos projektui dydis – 150 000 eurų.

Alvyda Kazakevičiūtė-Staniunaitienė, Trakų krašto VVG pirmininkė

 


Atgal