Įvyko mokymai „Turizmo renginių vadovų mokymas saugos ir sveikatos klausimais"

2023-09-29 15:36

 

Š. m. rugsėjo 27 d. Istorinių parkų pažinimo centre (Užutrakio dvaro sodybos buvusios spirito varyklos patalpose, adresu Užtrakio g. 8, Trakai) įvyko VšĮ Asmeninė legenda organizuojami mokymai „Turizmo renginių vadovų mokymas saugos ir sveikatos klausimais“ (toliau - Mokymai)  pagal vietos projektą ,,TOBULĖK" Nr. TRAK-LEADER-1C-M-28-7-2022/42VS-PV-22-1-06016-PR001, pateiktą pagal Trakų krašto vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos II prioriteto 1 priemonę vietos projektų pareiškėjų ir vykdytojų mokymas, įgūdžių įgijimas (kai  mokymai susiję su VPS priemonėmis)“, LEADER-19.2-SAVA-3. 
 
Mokymus vedė VšĮ „Viskas darbdaviams“ lektorė Birutė Aleksandravičienė.
Tikslinė Mokymų dalyvių grupė – buvę, esami ir būsimi Trakų rajono vietos projektų pareiškėjai, Trakų krašto gyventojai, organizacijų nariai, amatininkai, smulkiojo verslo atstovai ir kiti suinteresuoti asmenys, susiję su edukacijų, stovyklų, pramogų mokyklinio amžiaus vaikams organizavimu.
 
Mokymų metu apžvelgti teisės aktai, reglamentuojantys vaikų turizmo renginių organizavimo tvarką ir vaikų vasaros poilsį, nagrinėtas LR darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas ir jo bendrosios nuostatos, kiti turizmo renginių organizavimui būtini dokumentai bei nagrinėta jų parengimo tvarka.
Mokymų metu dalyviai buvo supažindinti su renginio vadovo pareigomis bei atsakomybėmis, renginių, skirtų mokyklinio amžiaus vaikams, saugos reikalavimais ir taisyklėmis. Dalyviai analizavo organizuojamų edukacijų, stovyklų ir kitų pramogų vaikams nelaimingų atsitikimų priežastis, kaip reiktų elgtis ir ką daryti atsitikus nelaimingam atsitikimui  (pirmoji būtina pagalba ir kiti pagrindiniai veiksmai).

Susirinkę Mokymų dalyviai apžvelgė ir nagrinėjo bendradarbiavimo galimybes ir modelių pritaikymą organizuojant turizmo renginius. Susirinkę dalyviai pasidalino praktiniais pavyzdžiais.

Netrūko ir pačios praktikos. Mokymų dalyviai pasidalinę į dvi darbo grupes lankėsi Trakų rajono kaimo turizmo sodybose ir kituose lankytinuose turizmo objektuose. I grupė lankė šiuos turizmo objektus: Pramogų-nuotykių parką „Ąžuolynė”, baidarių nuomos punktą „Plauk Verkne“ ir kaimo turizmo sodybą „Verknės slėnis”. II grupė aplankė kaimo turizmo sodybą „Aerodream“, Rasos Sirvydės levandų ūkį, Kaimo turizmo sodybą „Valley House“ ir Rasos Griežės sūrių ūkį.

Visi mokymų dalyviai mokėsi pagal vaikų turizmo renginių vadovų mokymo programą, buvo atestuoti saugos ir sveikatos klausimais ir gavo Vaikų turizmo renginių vadovų pažymėjimus, kurių galiojimo laikas - 5 metai. 
 
Dėkojame mokymų dalyviams, Trakų krašto vietos veiklos grupės administracijai ir Valdybos nariams, Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijai, turizmo objektų savininkams ir visiems kitiems , prisidėjusiems prie renginio organizavimo. 
 
Dalinamės mokymų akimirkomis. 
 
 
VšĮ Asmeninė legenda informacija
 
 
 
 
 

 

 


Kopijuoti ir platinti trakuvvg.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Dėl netikslumų svetainėje kreiptis [email protected]