Lankyti nauji verslai Aukštadvaryje

2022-10-27 18:04

Trakų krašto vietos veiklos grupė, tęsia tradiciją – organizuoja nors kartą per metus kaimiškose Trakų krašto VVG teritorijose įsteigtų verslų lankymą. Šių metų spalio pradžioje VVG nariai domėjosi naujais verslais Aukštadvario apylinkėse. Asociacijos „Aukštadvario žiburiai“ narės (pirmininkė Jadvyga Dzencevičienė) padėjo organizuoti susitikimus, suderino lankymosi vietose laikus, palydėjo į vietas, pasitiko ir pavaišino savo keptais pyragėliais. Maloniai ir svetingai žingeidžius VVG narius, atstovaujančius NVO, savivaldos ir verslo sektorius,  pasitiko, į klausimus atsakė sulčių spaudyklos „Obuolių jūra“, restorano „Resthouse“, Aukštadvario „Krautuvėlė“, „Ąžuolynė“ pramogų parko naujos trasos įkūrėjai ir savininkai. Naujai įsisteigusiems verslams buvo pristatyta vietos plėtros strategija, Kvietimas Nr.28, galimybės gauti paramą verslų plėtrai, jie paraginti prisijungti kuriant ateinančio laikotarpio VPS projektą.

Asociacijos „Aukštadvario žiburiai“ narės Veronika Pilipavičienė, Nijolė Šeškuvienė, vaišindamos verslų lankytojus, savo „firminiais“ pyragėliais, kuriuos gamina iš „penkialapio“ pyrago tešlos,  papasakojo, kokie patiekalai  buvo gaminami Aukštadvario apylinkėse jų jaunystėje, ko išmoko iš savo tėvų, senbuvių kaimynų. Pasidžiaugė iš vietos projekto įsigyta įranga, galimybe tęsti veiklas. Pirmininkė J. Dzencevičienė net svarsto galimybę apie socialinio verslo pradžią.

Ir visi naujai lankomi verslai buvo susiję su maistu. Iš bendruomenės namų, lydimi J. Dzencevičienės, nuvykome į Sodų gatvėje šiais metais įsikūrusią sulčių spaudyklą. Rasa ir Ramūnas Savickai papasakojo ir pademonstravo, kaip spaudžiamos sultys ne tik iš obuolių, bet ir kitų vaisių, uogų, daržovių. Džiaugėsi profesionalia, sertifikuota sulčių spaudimo įrangą, pagaminta Lietuvoje.

Toliau verslų lankymo maršrutas vedė į prieš porą mėnesių pradėjusį veikti Aukštadvaryje restoraną „Resthouse“. Ana ir Ričardas, profesionalūs virtuvės šefai, dirbę Vilniaus restoranuose, sukūrė nuosavą verslą Ričardo tėviškėje Mikalavos k., šalia Aukštadvario piliakalnio. Jaukioje aplinkoje paskanavę vaišinamo deserto su kava ar arbata visi padarė vieną išvadą – tikrai Aukštadvario apylinkėse apsilankys daugiau svečių, turistų, norinčių čia apsilankyti. Šeimininkai atkreipė dėmesį, kad norintys atvykti iš toliau, turėtų pasiskambinti dėl restorano užimtumo, nes čia dažnai užsisakomi pobūviai, šventės. O telefonas interneto svetainėje https://leckana.lt/ .

Ir trečias aplankytas naujas miestelio verslas – Giedrės ir Mindaugo Veikučių įsteigtos mažosios bendrijos „Kruopa“  „Krautuvėlė“. „Krautuvėlės“ savininkų buvęs tikslas (ar svajonė) – prekiauti tik vietos ūkininkų produkcija, šimtu procentų nepasiteisino. Tačiau savininkai atrado savo prekes, produktus, kurių nerasi šalia esančioje MAXIMA parduotuvėje.  

Buvo aplankytas ir vienas jau MB „Ąžuolynės“ pramogų parko baigiamas įgyvendinti vietos projektas „Ekstremalaus nusileidimo trasos „Ąžuolynės“ pramogų parke įrengimas“ (Nr. TRAK-LEADER-6A-D-5-2-2018), įgyvendinamas Aukštadvario seniūnijoje.

Apibendrinant diskusijas su naujai įsisteigusių verslų atstovais – visiems aktualu – vandenvala, nuotekos, apšvietimas, šildymas.

Daugiau nuotraukų -  https://www.facebook.com/photo?fbid=418637967104759&set=pcb.418633923771830

 

Alvyda Kazakevičiūtė-Staniunaitienė, Trakų krašto VVG pirmininkėKopijuoti ir platinti trakuvvg.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Dėl netikslumų svetainėje kreiptis [email protected]