Bendruomenės dėka tradicijų tęstinumas

2020-03-05 13:36

Onuškio bendruomenė šiuos 2020-uosius metus pradėjo džiugia žinia – teigiamai įvertinta mūsų projekto „Onuškio bendruomenės sociokultūrinės veiklos plėtra kultūros savitumo išsaugojimui, tradicijų tęstinumui“ paraiška Nr.TRAK-LEADER-6B-K-9-2-2019, kurią teikėme paramai gauti pagal Trakų krašto vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos II prioriteto 2 priemonę „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“ (LEADER-19.2-SAVA-4). Projekto įgyvendinimui skirtas finansavimas – 9 049, 00 Eur, t. y. 80 proc. projekto vertės, kitą dalį – 20 proc. bendruoju finansavimu prisidėjo ir Trakų rajono savivaldybė.

Projekto tikslas – stiprinti tradicinių švenčių gyvybingumą, telkiant bendruomenę, puoselėjant etninį paveldą, keliant mėgėjų meno kolektyvų  lygį.

Panaudojant NMA skirtą avansinį finansavimą, projektas pradėtas įgyvendinti prieš pat paskelbiant karantiną. Spėjome įsigyti dalį muzikos instrumentų: kontrabosą, smulkiąją perkusiją ir armoniką, kuria liaudiškos muzikos kapelos „Samė“ armonikieriai, atstovaujantys bendruomenei, dar suspėjo pagriežti Trakų Užgavėnių šventėje bei  LRT laidoje „Duokim garo“.

Mūsų bendruomenę garsina nagingos bei vaišingos šeimininkės, daug kas žino įvairiose šventėse jų kepamų bulvinių blynų skonį. Šeimininkių, o kartu ir visų skanautojų patogumui, įsigijome didelę ketaus keptuvę, elektrinius maisto laikymo marmitus ir vandens virdulius. Jau pateiktas pirmas mokėjimo prašymas. Vyksta jo vertinimas. Belieka tik laukti ramesnio ir tinkamesnio laiko šventėms ir linksmybėms, kad galėtume  tęsti projekto įgyvendinimą.

            Po metų antrąjį veiklos dešimtmetį užbaigsianti Asociacija visuomeninė organizacija „Onuškio bendruomenė“ džiaugiasi, kad šis laikotarpis buvo gausus prasmingų veiklų ir išliekamąją vertę turinčių darbų. Ypač darbingi buvo 2011–2019 m., per kuriuos į Onuškį  pritraukta beveik 200 tūkst. eurų įvairių paramos fondų lėšų (įskaitant ir naujų Onuškio bendruomenės namų statybą, aplinkos tvarkymą, gerbūvio gerinimą, materialinės bazės stiprinimą). Didžiuojamės, kad tarp pareiškėjų, pritraukiančių investicijas į savo miestelį,  esame ir mes, bendruomenė.

Liuda Korsanovienė,

projekto vadovė,

Visuomeninės organizacijos „Onuškio bendruomenė“ pirmininkė

 Kopijuoti ir platinti trakuvvg.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Dėl netikslumų svetainėje kreiptis [email protected]