Cyberthon 2021

2021-02-12 11:39

Organizacijoms ir fiziniams asmenims, disponuojant ir perkeliant į elektroninę erdvę vis didesnius kiekius jautrios informacijos (tokios kaip asmens identifikavimo duomenys, finansiniai duomenys ar komercinės paslaptys), prireikia vis daugiau kibernetinio saugumo specialistų, norint apsaugoti šiuos duomenis nuo vis sudėtingesnių kibernetinių grėsmių. Įvairūs tyrimai ir ataskaitos nuolat informuoja mus apie didėjančius kibernetinių atakų skaičius bei jų sukeliamus nuostolius. Dėl žmogiškojo faktoriaus sąlygotų klaidų, didėjant sėkmingoms atakoms, nepakanka rengti elitinius kibernetinio saugumo specialistus, tačiau būtina kartu ugdyti ir bendrą visuomenės kibernetinio saugumo kompetencijų raštingumą.

Netylant diskusijoms, kokios žinios ir įgūdžiai reikalingi kibernetiniam saugumui, Vilniaus universiteto Kibernetinio saugumo tyrimų grupės nuomone, labai svarbu yra lavinti technines žinias, loginį ir kritinį mąstymą, mokytis naujų technologijų ir gebėjimo spręsti problemas bei uždavinius savarankiškai.

Cyberthon 2021 organizatoriai, partneriai ir rėmėjai kviečia moksleivius, studentus ir visus kibernetinio saugumo entuziastus dalyvauti cyberthon.lt, domėtis kibernetine sauga, gilinti savo technines žinias, mąstyti, mokytis ir ieškoti užduočių sprendimo.

https://cyberthon.lt/ Kopijuoti ir platinti trakuvvg.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Dėl netikslumų svetainėje kreiptis [email protected]