Diskusija dėl kaimo ir miesto VVG perspektyvų

2022-01-19 17:19
Š. m. sausio 19 d. Trakų krašto vietos veiklos grupės pirmininkė ir VPS administratorė dalyvavo Seimo laikinosios „Pilietinio bendradarbiavimo ir bendruomeniškumo skatinimo“ grupės (pirmininkas – Seimo narys Kęstutis Vilkauskas) organizuotoje nuotolinėje diskusijoje tema „Vietos veiklos grupių veiklos rezultatai 2013–2020 metais ir perspektyvos 2021–2027 m. laikotarpiu“.
Vidaus reikalų ministerijos viceministras Arnoldas Abramavičius pristatė miesto vietos veiklos grupių rezultatus ir perspektyvas, apie kaimiškųjų vietovių vietos veiklos grupių veiklas ir svajones.
Diskusijoje pasisakė VVG tinklo pirmininkė Kristina Švedaitė. Vilma Indrikonienė, miestų VVG tinklo pirmininkė, papasakojo apie miesto vietos projektus. Iškėlė problemą dėl socialinio verslo įgyvendinimo.
Tai reglamentavimo trūkumas. Ta pati problema juntama ir kaimiškosiose VVG. Trakų krašto vietos veiklos grupės pirmininkė Alvyda Kazakevičiūtė-Staniunaitienė pristatė esamą situaciją Trakų rajone.
Gediminas Vaičionis, Lietuvos savivaldybių asociacijos Kaimo ir teritorijų planavimo klausimais patarėjas, atkreipė dėmesį, kad per daug kalbama apie socialinį verslą, kad savivaldybės kaip partneriai ir kaip pareiškėjai šiose priemonėse dalyvauti negali, nes tai yra verslas. Ir NVO sektorius čia su verslo sektoriaus atstovais tampa vienodi.
Diskusijoje buvo iškelta dar viena problema – išlaidų tinkamumas bendradarbiavimo tarp miesto ir kaimo VVG projektuose. „Kaimas“ nedengia „miesto“, „miestas“ – „kaimo“ dalyvių išlaidų. Net ir patys kaimo ar miesto VVG dalyviai už savo dalyvavimą savo strategijose neturėjo galimybės nusimatyti tokių išlaidų.
Diskusijos pabaigoje pristatyta enciklopedija „Lietuvai ir pasauliui“.

 Kopijuoti ir platinti trakuvvg.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Dėl netikslumų svetainėje kreiptis [email protected]