Dzūkijos piliakalnių kelio dalyviai lankėsi Lazdijų krašte

2019-12-04 11:12

Lapkričio 29 dieną Trakų krašto VVG atstovai kartu su teritorinio projekto "Dzūkijos piliakalnių kelias" dalyviais ir projekto partneriais (Alytaus, Prienų, Dzūkijos) aplankė Lazdijų kraštą.

Lazdijų turizmo informacinio centro direktorius Mantas Sabaliauskas pristatė Lazdijų krašto istoriją, turistinius objektus, papasakojo apie dviračių, baidarių maršrutus organizuojamus Lazdijų krašte. Taip pat projekto dalyviai galėjo pasiimti dalomosios medžiagos apie Lazdijų kraštą, istoriją, teikiamas apgyvendinimo paslaugas. „Dzūkijos piliakalnio kelias” projekto dalyviai išvykę iš Lazdijų turizmo informacijos centro buvo nuvežti pažiūrėti Šaltojo karo metu pasienyje tarp Lietuvos ir Lenkijos išlikusių „Geležinės uždangos” fragmentų. Tai ruožas, kurį kadaise saugojo Sovietų Sąjungos pasieniečiai tam, kad niekas negalėtų patekti į Europą.

Projekto „Dzūkijos piliakalnių kelias” dalyviai lankėsi Rudaminos tradicinių amatų centre. Šio centro tikslas – supažindinti visuomenę su tradiciniais Dzūkijos krašto amatais. Dalyvius pasitikusi centro vadovė Irma Gurevičienė pristatė Rudaminos tradicinių amatų centro veiklą, papasakojo apie vykstančias edukacijas. Šiame centre daugiausiai dėmesio skiriama keramikos amatams, kulinariniam paveldui, kalvystei, medžio drožybai.

Taip pat projekto dalyviai aplankė Rudaminos bažnyčią, Rudaminos krašto muziejų ir piliakalnį.

VPS viešųjų ryšių specialistė Ieva Mažeikytė

 Kopijuoti ir platinti trakuvvg.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Dėl netikslumų svetainėje kreiptis [email protected]