Lauko diena ,,Žaliosios atliekos, jų tvarkymas: sliekai ne tik žvejams...“

2023-09-21 18:01

Rugsėjo 19 d. teritorinio bendradarbiavimo projekto ,,Maisto atlieka–žaliava!?!” dalyviams (iš kiekvienos kaimiškosios vietos veiklos grupės dalyvavo ne mažiau kaip po 12 atstovų) buvo organizuota lauko diena ,,Žaliosios atliekos, jų tvarkymas: sliekai ne tik žvejams...“, kurios metu lankytasi Dovilės Padūmienės Kalifornijos sliekų fermoje „Sliekynė“ ir Ežerėlio bendruomenės centre (Kauno r.).

 

Renginio metu, susipažinta su bioskaidžių atliekų perdirbimu biohumuso ir komposto gamybos procesais, kaip auginami sliekai bei kokia jų nauda daržininkystėje. Diskutuota apie žaliąsias atliekas, jų tvarkymą ir gaunamą naudą. Buvo nagrinėta, kas naudingiau, praktiškiau, vertingiau ir geriau – konteineriai ar kompostavimo dėžės. Sliekų fermos savininkė ir vystytoja  Dovilė Padūmienė pristatė Kalifornijos sliekų auginimo ir dauginimo subtilybes. Išsiaiškinta, ką reikia žinoti ir daryti norint juos  apgyvendinti savo kompostinėje. Su ypatingai susidomėjusiais dalyviais buvo diskutuota ir sliekų auginimo bei biohumuso gamybos verslo tema.

 

Iš „Sliekynės“ nukeliauta pietų į Kačerginę, o papietavus – į Ežerėlio bendruomenės centrą, kur renginio dalyviai nagrinėjo aktualias projektui temas: „Sveika gyvensena – maisto švaistymo mažinimo priemonė“, „Bendruomenės įtaka keičiant gyventojų kasdienio gyvenimo įpročius, požiūrį į atliekų, ypač maisto, rūšiavimą“.

Ežerėlio jaunimo ir suaugusių ugdymo centro vadovė Jolanta Marija Malinauskaitė atvykusius supažindino su Ežerėlio bei Zapyškio bendruomenių socialinio verslo projektais, skatinančiais tvarų vartojimą ir sveiką gyvenseną.

 

Dėkojame renginio dalyviams prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo bei tvarumo bei ,,žaliųjų galimybių” sklaidos.

 

Š. m. spalio–lapkričio mėnesiais planuojamos kiekvienoje projekto partnerių teritorijoje kitos trečio etapo šviečiamosios bei praktinės dalies veiklos: kompostinių dėžių gamybos dirbtuvės, seminarai. Baigiamoji konferencija suplanuota Veiveriuose (Prienų r.).

 

 

Lauko diena organizuojama įgyvendinant teritorinį projektą „Maisto atlieka – žaliava !?!“ Nr. 44TT-KV-22-2-04958-PR001. Projekto koordinatorė – Trakų krašto vietos veiklos grupė, partnerės – Alytaus rajono ir Prienų rajono vietos veiklos grupės, Elektrėnų savivaldybės ir Elektrėnų miesto vietos veiklos grupės.

 

 

Daugiau nuotrakų: https://www.facebook.com/photo/?fbid=610628537905700&set=pcb.610631221238765

 Kopijuoti ir platinti trakuvvg.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Dėl netikslumų svetainėje kreiptis [email protected]