Minint turizmo dieną aplankyti vietos projektai

2023-10-02 09:18

Š. m. rugsėjo 27 d. Trakų krašte buvo minima  Pasaulinė turizmo diena. Renginys vyko keliais etapais ne tik Trakų mieste. Renginio dalyviai keliavo 3- imis turizmo objektų maršrutais, kurių metu aplankyti ir vietos projektai, įgyvendinti pagal Trakų krašto VVG vietos plėtros strategiją, prisidedantys prie turizmo plėtros.

Veiklos nuo ankstyvo ryto prasidėjo mokymais, skirtais Trakų krašto gyventojams, įvairių organizacijų nariams, amatininkams, smulkiojo verslo atstovams, gidams, turistinių žygių, ekskursijų vadovams bei kitiems suinteresuotiems asmenims.

Renginio metu Trakų turizmo informacijos centro direktorė Laima Balčytienė pasidalino centro atliktų tyrimų rezultatais bei apžvelgė Trakų rajono turizmo tendencijas, pristatė aktualijas „Trakai-2023 turistų akimis“. Užutrakio istorija ir naujienomis „Kas naujo Užutrakio dvaro sodyboje“ pasidalino Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos direktorius Gintaras Abaravičius.

Renginyje ne tik apžvelgtos 2023 m. turizmo tendencijos Trakų rajone bei papasakota apie naujoves Užutrakio dvaro sodyboje, bet ir akcentuotas tvarumas  žaliųjų investicijų svarba, maršrutinis viešas vandens transportas,  įstaigų bendradarbiavimo svarba, kuriant Trakų krašte gyvenantiems bei į mūsų rajoną atvykstantiems svečiams patrauklią aplinką. Mes, kartu su Trakuose esančiomis turizmo organizacijomis pabrėžiame, kad sparčiai vykstantis turizmo transformacijos procesas svarbu yra skatinti priimti novatoriškus sprendimus ir skatinti žaliąsias investicijas, kurios būtų naudingos žmonėms (investuojant į švietimą ir įgūdžius), planetai (investuojant į tvarią infrastruktūrą ir spartinant ekologinę transformaciją) bei visų gerovei (investuojant į inovacijas, technologijas ir verslumą).

 

Renginio metu buvo apdovanotos 2023 m. sezono Trakų svetingiausios turizmo apgyvendinimo ir maitinimo įstaigos. Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius įteikė padėkas ir nominacijas: kompleksui „Apvalaus stalo klubas“, surinkusiam daugiausiai teigiamų atsiliepimų TripAdvisor platformoje; Vilai „Viesai“ ir „Domingo“ Vilai, įvertintoms kaip labiausiai svetingomis apgyvendinimo įstaigomis pagal Booking platformą.

 

Renginio dalyviams pasiūlyti 3 turizmo objektų lankymo maršrutai: vieni keliavo link Aukštadvario, lankant pramogų-nuotykių parką „Ąžuolynė” (įgyvendintas vietos projektas „Ekstremalaus nusileidimo trasos „Ąžuolynės“ pramogų parke įrengimas“, Nr.TRAK-LEADER-6A-D-5-2-2018), „Plauk Verkne“ ir MB „Verknės slėnis” (įgyvendintas vietos projektas ,,MB „Verknės slėnis” pramogų ir poilsio organizavimo veikla", Nr. TRAK-LEADER-6A-D-18-2-2020)  kiti lankėsi Rūdiškių ir Grendavės seniūnijose, aplankant kaimo turizmo sodybą „Aerodream“, Rasos Sirvydės levandų ir Rasos Griežės sūrių ūkius bei kaimo turizmo sodybą „Valley House“, treti pasirinko Trakų turizmo informacijos centro suorganizuotą ekskursiją pėsčiomis po Trakų miestą „Trakai – pastatų istorijos“.

Dėkojame Trakų rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriui už renginio bendraorganizavimą, ir renginio partneriams: Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijai, Trakų turizmo informacijos centrui.

Dėkojame mokymų organizatoriams VšĮ Asmeninė legenda, mokymų ir renginio dalyviams, turizmo objektų savininkams: Vytautui Skirkai ir Pramogų-nuotykių parkui „Ąžuolynė”, Gediminui „Plauk Verkne“, Jolanta bei Juozui Abucevičiams ir„Verknės slėnis”, Rasai bei Ramūnui Savickams ir „Rasos mozaika” bei  ,,Obuolių jūra”,  Rasos Sirvydės levandų ūkiui, kaimo turizmo sodybai „Aerodream, Miglei Dalgedaitei ir Kaimo turizmo sodybai „Valley House“, Rasos Griežės sūrių ūkiui ir visiems kitiems , prisidėjusiems ir pagelbėjusiems organizuojant mūsų renginį. 

 

Šiek tiek istorijos. Nutarimas švęsti Pasaulinę turizmo dieną priimtas 1979 m. Ispanijoje per III Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO). Kasmet PTO generalinis sekretorius kreipiasi į turizmo sektorių koordinuojančias institucijas, turizmo verslo asociacijas, turizmo specialistus rengiančias mokymo įstaigas,  turizmo ekosistemą kuriančiuosius ir keliaujančiuosius, kviesdamas minėti Pasaulinę turizmo dieną ir atsižvelgti į jos temą. Š. m. pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas ir žaliosios investicijos“. 

 

Dalinames renginio akimirkomis.

Daugiau nuotraukų: https://www.facebook.com/photo?fbid=621011806867373&set=pcb.621067740195113 Kopijuoti ir platinti trakuvvg.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Dėl netikslumų svetainėje kreiptis [email protected]