Paluknio aerodromo projektas „Renkuosi sparnus” tarp konkurso „Krašto auksas” nugalėtojų

2020-01-08 16:31

Viešosios įstaigos „Paluknio aerodromas” vietos projektas „Renkuosi sparnus” yra vienas iš Vilniaus apskrities projektų nugalėtojų Žemės ūkio ministerijos inicijuotame konkurse „Krašto auksas”. Kviečiame nugalėtojus pasveikinti renginyje, kuris vyks vasario 29 d. 16 valandą Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje.  

Vietos projektu „Renkuosi sparnus” buvo siekiama sukurti aviacijos pažinimo erdvę, įvairinant Trakų krašto jaunimui užimtumą. Projekto metu buvo pasiektas pagrindinis tikslas – mažinti socialinę atskirtį, didinti vietos gyventojų užimtumą, skatinant NVO socialinę, ekonominę veiklą.

 Projekto metu aviacijos specialistai supažindino 14-29 metų jaunimą su bendrąja aviacija, aerodromo veikla, pristatė galimybes pasirinkti aviacijos sportą, įgyti profesinių įgūdžių, mokantis pilotavimo, ar turėti kitas kokybiško laisvalaikio paleidimo galimybės. Teorines žinias jaunimas galėjo išbandyti ir praktiškai pasitelkę orlaivio valdymo kompiuterinius treniruoklius. Per projekto laikotarpį jaunimas taip pat buvo supažindinamas su aviacijos mechaniko darbu ir skrydžio vadovo darbu, vyko orientavimosi sporto varžybos, įvyko baigiamasis bendras dalyvių renginys.

Vietos projektas buvo teiktas pagal Trakų krašto vietos veiklos grupės strategijos II prioriteto 3 priemonę „NVO socialinės veiklos skatinimas ir įvairinimas” (LEADER-19.2-SAVA-5). Projektas finansuotas iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšų, Lietuvos valstybės biudžeto lėšų, taip pat projektą parėmė Trakų rajono savivaldybė.

Žemės ūkio ministerijos inicijuotame konkurse „Krašto auksas" dalyvavo Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos projektų vykdytojai arba paramos gavėjai iš visų Lietuvos apskričių, jau įgyvendinę projektus. Šiuo konkursu siekiama didinti 2014–2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos žinomumą, viešinti programos gerąją patirtį bei pasiektus rezultatus, skatinti aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose. Apdovanojimų atrankos komisija, vertindama pretendentus, didelį dėmesį skyrė projektų naudai visuomenei ir išrinko po 9 kiekvienos apskrities nugalėtojus. Visuomenė nuo gruodžio 18-osios ir sausio 6 dienos už savo favoritus balsavo „Facebook” paskyroje „Krašto auksas”.

Plačiau apie konkursą bei jo nugalėtojus rasite: http://www.lkbs.lt/index.php?1727191644

 

VPS viešųjų ryšių specialistė Ieva MažeikytėKopijuoti ir platinti trakuvvg.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Dėl netikslumų svetainėje kreiptis [email protected]