Trakų krašto VVG aplankė kolegos iš Lenkijos Balstogės regiono VVG NAREW

2022-10-18 19:34

Š. m. spalio 12 ir 14 dienomis Trakų krašte lankėsi Lenkijos Balstogės vietos veiklos grupės NAREW nevyriausybinio, verslo ir savivaldos sektorių atstovai. Su šia VVG Trakų krašto VVG rugsėjo 2 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį įgyvendinamam projektui „Vietos ir tradiciniai receptai“.
 

Spalio 12 d. Trakų krašto VVG atstovai ir Aukštadvario seniūnijos specialistės Ramunė Bartkevičienė ir Jurgita Martinėnienė pasitiko partnerius Lenkijos VVG NAREW Aukštadvaryje. Svečiams buvo pristatytas Aukštadvario kulinarinis ir gamtos paveldas, supažindinta su vietiniais lankytinais objektais. Kavinėje „Navos smuklė“ įvyko Aukštadvario tradicinių patiekalų – kakorų ir pyrago „Penkialapis degustacija, kurios metu asociacijos „Aukštadvario žiburiai” atsovai pristatė vietos projektą „Aukštadvario krašto tautinio paveldo puoselėjimas ir populiarinimas", Nr.  TRAK-LEADER-6B-S-19-3-2020 (projekto vadovė Jadvyga Dzencevičienė) ir jo produktą – pyragą „Penkialapį“.
 

Aplankytas vietos projektas Nr. TRAK-LEADER-6A-D-5-2-2018/ 42VS-PV-18-1-06791- PR001 „Ekstremalaus nusileidimo trasos „Ąžuolynė“ pramogų parke įrengimas, kuriame projekto vykdytojas Vytautas Skirka parodė ir papasakojo apie vykdomą projektą, patį parką ir trasų įrengimo niuansus.  
 

Taip pat partneriai iš VVG NAREW aplankė Trakų krašto tradicinių amatų centrą, Angelų Kalvą, Užutrakio dvaro sodybą bei parką, kuris atvykėlius sužavėjo savo gamtos vaizdais. Po kupino gerosios praktikos dalinimosi patirtimi pusdienio, įvyko dalykinė vakarienė su kibinų gaminimo edukacija restorane „Karališka senoji kibininė“. Susitikimo metu buvo aptartos abiejų šalių taikomos gerosios praktikos, svarstomos bendrų tarptautinių projektų rengimo galimybės ateinančio laikotarpio strategijos rengime.
 

Spalio 14 d. Trakų rajono savivaldybėje vyko susitikimas su savivaldybės atstovais ir Trakų krašto VVG valdybos nariais, atstovaujančiais savivaldą. Susitikimo metu Trakų rajono meras Andrius Šatevičius pasveikino svečius, o Trakų krašto vietos veiklos grupės pirmininkė Alvyda Kazakevičiūtė-Staniunaitienė supažindino svečius su 2014–2020 m. vietos plėtros strategija, prioritetais, valdymo struktūra, apžvelgė geruosius įgyvendintų projektų pavyzdžius.
 

Po susitikimo svečiai buvo palydėti į VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centrą, kuris maloniai nustebino savo vykdoma veikla, neįgaliųjų pagamintais dirbiniais. Parodytos centro vykdomos veiklos, dalyvauta edukacinėje programoje „Bičių vaško žvakių gamyba“, paskanauta įvairių sūrių bei medaus.

Toliau svečiai aplankė Trakų turizmo ir poilsio paslaugų plėtros asociaciją, kur jiems suorganizuota dovana ­­– pasiplaukiojimas keleiviniu laivu, o jo metu karaimiško krupniko degustacija bei šiuo metu įgyvendinamo vietos projekto „Trakų ežerų paslaptys“, Nr. TRAK-LEADER-6B-S-22-3-2021/ 42VS-PV-21-1-03715-PR001 (projekto vadovas Robertas Volosevičius) pristatymas.
 

Paskutinė apsilankymo vieta – Bijūnai: aktyvi bendruomenė, Šaškių klubas bei Bijūnų daugiafunkcis centras. Bijūnų daugiafunkcio centro laikinai einantis direktoriaus pareigas ir Trakų krašto VVG valdybos narys Kęstutis Blaževičius kartu su Bijūnų bendruomenės nariais pasitiko svečius, supažindino su šio krašto gaminamais patiekalais, papročiais, tradicijomis, juodos lietuviškos duonos kepimo subtilybėmis. Pristatė tris bendruomenės patiekalų leidinius. Pietų metu buvo aptartos projekto veiklos partnerių pusėje, Lenkijos Balstogės krašte, galimybė pasidalinti sėkmingai įgyvendintų vietos projektų patirtimi.  

Nuoširdžiai dėkojame Trakų krašto VVG valdybos pirmininkui Robertui Volosevičiui, Trakų krašto VVG valdybos nariams Juozui Norinkevičiui (atstovaujančiam VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centrą),  Karolinai Mečkovskai ir Kęstučiui Blaževičiui(atstovaujantiems savivaldą), VVG narėms Jadvygai Dzencevičienei (atstovaujančiai asociaciją „Aukštadvario žiburiai“) ir Zinaidai Juškienei (atstovaujančiai UAB „Karališka kibininė“), Trakų neįgaliųjų užimto centro kolektyvui bei Aukštadvario seniūnijos specialistėms Ramunei Bartkevičienei ir Jurgitai Martinėnienei už pagalbą organizuojant partnerių iš VVG NAREW priėmimą, skirtas dovanas ir laiką. Esame dėkingi visiems projektų vykdytojams už priėmimą bei norą dalintis savo veikla, žiniomis, gerąja patirtimi.

Kviečiame peržiūrėti įažintas akimirkas

 Renata Kurmin, Trakų karašto VVG VPS administratorėKopijuoti ir platinti trakuvvg.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Dėl netikslumų svetainėje kreiptis [email protected]