Trakų krašto VVG tradiciškai lankė verslus

2019-09-13 16:27

 

Trakų krašto vietos veiklos grupė, tęsdama tradicijas, organizavo kaimiškose Trakų krašto VVG teritorijose įsteigtų verslų lankymą. Norime padėkoti svetingai mus sutikusiems Trakų rajono verslininkams ir partneriams: Jadvygai Dzencevičienei, Sauliui Bražiuliui, Galinai Rakovskai, Rasai ir Artūrui Vyšniauskams, Albertui Čejauskui ir Robertui Volosevičiui.

Verslų lankymas prasidėjo nuo Trakų krašto VVG partnerės Trakų kredito unijos. Trakų kredito unija su Trakų krašto VVG yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį, todėl Trakų rajono savivaldybės gyventojams siekiantiems pradėti kurti arba plėsti verslą yra sudaromos palankesnės sąlygos gauti paskolas mažesnėmis 4,5% palūkanomis.

Maršrutas buvo tęsiamas Sauliaus Bražiulio šilauogių ūkyje esančiame Meiriškių kaime Trakų seniūnijoje. Šilauogių augintojas noriai parodė savo ūkį, supažindino su auginimo ypatumais, papasakojo apie įrengtą laistymo sistemą, dalinosi patirtimi ir mielai atsakė į visus klausimus. Į šeimos ūkį Saulius kvietė visus norinčius pasiskinti uogų ir jas nusipirkti bei gerai praleisti laiką.

Apsilankius pas šilauogių augintoją verslų lankymas buvo tęsiamas Bražuolės kaime Trakų seniūnijoje kur aplankėme šeimos gėlių ūkį. Apie gėlių priežiūrą ir darbą su gėlėmis papasakojo Galina Golubvska. Šiuo metu ūkyje darbuojasi visa šeima ir tikimasi, kad tradicija bus ir toliau tęsiama, todėl parama verslo plėtrai yra labai aktuali šiai šeimai. Gėlių ūkyje kol kas yra 3 seni ir vienas visai naujai pastatytas šiltnamis, tačiau reikėtų atnaujinti laistymo sistemas ir kitus įrengimus, kurie leistų labiau mechanizuoti, pagreitinti ir palengvinti gėlių ūkyje esančius darbus.

Iš Bražuolės maršrutas tęsėsi į Petkėniškes, kur jau devintus metus gyvuoja kaimo turizmo sodyba „Prie Trakų“. Sodyboje – trys nameliai, kuriuose teikiamos apgyvendinimo paslaugos, kiekviename namelyje galima naudotis pirtimi. Kaimo turizmo sodyba vienu metu gali apnakvyndinti 51 žmogų. Sodybos teritorijoje įrengta multifunkcinė sporto aikštelė, skirta aktyviam laisvalaikiui. Šeimininkų, Rasos ir Artūro Vyšniauskų, tikslas, kad sodyba būtų išskirtinė, todėl šeimininkai svarsto apie verslo plėtrą ir sodybos atnaujinimą.

Apžiūrėję sodybą pasukome į netoliese esantį Glitų kaimą, kuriame šiais metais įsikūrė keturračių nuomos verslas. Verslininkas Albertas Čejauskas parodė keturračius, papasakojo apie verslo kūrimą. Turimi keturračiai gali išvystyti iki 110 km/h, greitį, jais važiuoti leidžiama tik asmenims, kurie turi B arba B1 kategorijos teises.

Verslų lankymą pabaigėme verslininko Roberto Volosevičiaus laive „Galvė“. Verslininkas papasakojo apie laivybos verslą, su kokiomis problemomis susiduriama, norint pritraukti turistus. Robertas prasitarė turintis idėją apjungti keletą Trakuose ir Trakų rajone esančių turizmo verslų, kad turistui būtų lengviau rasti teikiamas paslaugas.

Susitikimo tikslas – pristatyti vietos plėtros strategiją (toliau – VPS) ir suteikti informaciją apie galimybę gauti paramą. Į susitikimus su verslininkais VVG kvietė savo narius, VPS vietos projektų potencialius pareiškėjus ir vykdytojus, nevyriausybines organizacijas. Susirinkusiems buvo dalinami lankstinukai, kuriuose pristatomos VPS priemonės. Daugiau nuotraukų galite pamatyti mūsų facebook puslapyje https://www.facebook.com/trakuvvg/?ref=settings.

 

VPS viešųjų ryšių specialistė, Ieva MažeikytėKopijuoti ir platinti trakuvvg.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Dėl netikslumų svetainėje kreiptis [email protected]