Trakų VVG aplankė kolegos iš Lenkijos

2019-10-30 15:51

Š. m. spalio 23 -25 dienomis Trakų krašte lankėsi Lenkijos vietos veiklos grupės „Razem dla  Rozwoju” (liet. „Kartu plėtrai“) atstovai. Lenkų vizito tikslas – užmegzti dialogą glaudžiam tarptautiniam bendradarbiavimui ir gerosios patirties sklaidai įvairiose srityse – vietos plėtros, valdymo, švietimo, ekonominių ir verslo skatinimo priemonių, kultūrinių mainų, bendruomenių ir kitų nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo.

Kolegos iš Lenkijos susitiko su Trakų krašto ir Vilniaus rajono vietos veiklos grupių (toliau –VVG) atstovais ir Trakų krašto vietos veiklos grupės valdybos nariais, vietos valdžios atstovais – mere Edita Rudeliene, mero patarėju Tomu Naktiniu, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agata Mankeliūniene. Susitikime su valdžios atstovais dalyvavo ir vicemerė Marija Puč.

Svečius iš Lenkijos labai sudomino Trakų rajono savivaldybės merės Editos Rudelienės pasakojimas apie tarptautinio bendradarbiavimo projektus ir sužavėjo faktas, kad merė puikiai žino vietos veiklos grupės gyvavimo ypatumus, nes pati dirbo Trakų krašto VVG, o  dabar aktyviai dalyvauja asociacijos veikloje kaip valdybos narė. Trakų krašto VVG pirmininkė Alvyda Kazakevičiūtė-Staniunaitienė pasidalijo mintimis apie vietos veiklos grupių ir savivaldos bendradarbiavimo reikšmę krašto gerovei, pasidžiaugė Trakų krašto VVG ir Trakų r. savivaldybės sklandžiu bendravimu siekiant krašto plėtros tikslų. 

Siekiant užmegzti dialogą dėl tarpusavio bendradarbiavimo svečiams buvo suplanuotas pažintinis maršrutas. Kelionę po Trakų kraštą svečiai pradėjo aplankydami Trakų gimnaziją (kurioje dėstoma lenkų kalba). Ties gimnazijos slenksčiu svečius pasitiko trakiškis Teodor Linkevič, buvęs ilgametis Trakų r. savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas ir Marjan Kuzborski, gimnazijos direktorius. Svečių tarpe buvo keletas Lenkijos švietimo įstaigų darbuotojų, jiems itin smalsu buvo sužinoti apie mokymosi kokybę, mokytojų padėtį, vadovėlius ir ateities perspektyvas bendradarbiavimui. Vėliau asociacijos „Razem do rozwoju“ atstovai aplankė šiais metais įgyvendinamų vietos projektų (pagal Trakų krašto VVG strategijos priemones) objektus prie Margio ežero, lankėsi Bijūnų bendruomenės daugiafunkciame centre, Angelų kalvoje. Svečius maloniai nustebino „Margio“ kaimo turizmo sodybos aplinkos grožis ir ūkiškas erdvių išplanavimas. „Margio poilsiavietėje“ šiemet pradėjusiems verslą pareiškėjai iš svečių išgirdo daug optimistinių komentarų. Lenkų VVG atstovai teigė, jog panašias vaikų šventėms skirtas erdves gamtoje paskutiniais metais labai pamėgo lenkų šeimos, todėl, jų manymu, tai perspektyvus kaimo verslas.

Į Bijūnų kaimą atvykusius svečius pasitiko Daugiafunkcio Bijūnų bendruomenės centro direktorius Kęstutis Blaževičius ir Bijūnų bendruomenės pirmininkė Inesa Židonytė. Bijūniškiai pristatė kaimo ir centro atsiradimo istorijas, vaišino bendruomenės moterų gamintais skanėstais ir atsakė į visus svečius dominančius klausimus. 

Paskutinė vizito diena buvo skirta Vilniaus rajone įgyvendintų vietos projektų pagal Vilniaus rajono VVG VPS priemones objektų lankymui. Vilniečiai svečiams parodė tris skirtingų pareiškėjų  (savivaldybės, bendruomenės ir verslininkų) pateiktų vietos projektų rezultatus.

Atsisveikindamas asociacijos „Razem dla rozwoju“ valdybos pirmininkas
Mariusz Bieniek nuoširdžiai dėkojo trakiškiams už išskirtinį svetingumą, šilumą, profesionaliai suorganizuotą vizito programą. „Aplankę jūsų kraštą, pamatėme puikias perspektyvas ilgalaikiam bendradarbiavimui, – kalbėjo M. Bieniek, – lankydamiesi Trakų krašte ir Vilnijoje gavome „paskanauti“ tarsi vienoje tabletėje sutalpintą Lietuvą, šiuos įspūdžius su ypatingu malonumu, vienu ypu nurijome ir labai norime dar. Labai tikiuosi, kad draugystė tarp mūsų asociacijų subrandins vertingus vaisius“.  

VPS viešųjų ryšių specialistė Ieva Mažeikytė

 Kopijuoti ir platinti trakuvvg.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Dėl netikslumų svetainėje kreiptis [email protected]