Vieni padės, kiti paims

2019-09-11 21:28

Šiandien, rugpjūčio 11 d., Trakų krašto VVG pirmininkė Alvyda Kazakevičiūtė-Staniunaitienė ir viešųjų ryšių specialistė Ieva Mažeikytė su Trakų rajono savivaldybės administracijos atstovais dalyvavo daiktų dalinimosi stotelės DĖK’UI atidaryme, vykusiame  didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje Trakų g. 1A, Lentvaryje.

Tai antroji daiktų dalijimosi stotelė Lietuvoje. Pirmoji, pavadinta „DĖK‘UI“, jau veikia  Vilniuje. Joje nustatyta tvarka galios ir Lentvaryje. Stotelės DĖK’UI iniciatorius Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo  centras (toliau – Centras). Centro atstovų teigimu, vieni daiktus padės, o kiti už tai padėkos, todėl ir pavadinimas  turi dvi reikšmes: „Dėkui“ ir „Dėk“.

Į aikštelę bus galima atvežti nereikalingus, tačiau nesulaužytus, nesugadintus ir geros būklės daikrtus: baldus, techniką, vaikų, buities, laisvalaikio, remonto ar kitas priemones. O  patinkančius, reikalingus daiktus, nemokamai, bus galima  pasiimti.

Apžiūrėti bei rezervuoti juos galima ne tik vietoje, bet ir svetainėje www.stoteledekui.lt, o kiekvieną ketvirtadienį bus galima atvykti į saugojimo aikštelę ir iš ten pasiimti sandėlyje esančius rezervuotus daiktus.

„Ši aikštelė gali būti labai naudinga aktyvioms nevyriausybinėms organizacijoms, kurios įgyvendina vietos projektus: organizuoja teminius renginius, įdomias veiklas, ir kurioms pritrūksta koknrečiai veiklai (renginiui) kokių nors daiktų, o lėšų tam nėra. Juk čia ir indai, ir žaislai, ir įvairūs buities rakandai pateks. Taip pat  NVO atstovai  galės ir paįvairinti sandėlį savo sukauptais gerais daiktais, kurie , galbūt, labai reiklaingi kitai bendruomenei,“–  sako A.Kazakevičiūtė-Staniunaitienė.

Visi mainai vyksta nemokamai, todėl Centro atstovai labai kviečia ketvirtadieniais bendruomenių, jaunimo organizacijų atstovus pasavanoriauti.

 

VPS viešųjų ryšių specialistė Ieva Mažeikytė

 

 Kopijuoti ir platinti trakuvvg.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Dėl netikslumų svetainėje kreiptis [email protected]