Sveikiname socialinio verslo kūrėjus Trakų krašte

2022-11-17 12:06

Lietuvoje lapkričio 17 d. ketvirtą kartą minima Tarptautinė socialinio verslo diena. Pasaulyje ši diena minima kiekvienų metų trečiąjį lapkričio ketvirtadienį.

Sveikiname visus  socialinio verslo atstovus, nenuleidžiančius rankų, turinčius idėjų bei ryžto įgyvendinti iššūkius versle, kuriančius naujas darbo vietas ir prisidedančius prie Trakų krašto gerovės.

Socialinį verslą Trakų krašte kuria ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai, įgyvendindami vietos projektus pagal Trakų krašto vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos  I prioriteto 3 priemonę „NVO socialinio verslo kūrimas ir plėtra (kai socialinio verslo iniciatorius – NVO),  LEADER-19.2-SAVA-1.

Šiuo metu įgyvendinami du socialinio verslo projektai ir vienas pradedamas įgyvendinti. Pareiškėjai be naujai sukurtų paslaugų steigia po 1,25 etato darbo vietų, įgyvendinus kiekvieną projektą socialinė naudą/poveikį pajus ne mažiau kaip po 3 socialines grupes.

Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos filialo Vaikų dienos centras „Navininkai projektu „Atrask“ (TRAK-LEADER-6B-SD-15-1-2020) kuria 6 inovatyvius produktus/paslaugas: tris naujus maršrutus su aprašymais apie Aukštadvario apylinkių lankytinus objektus, įtraukiant interaktyvias veiklas vaikams ir jaunimui, dvi  metodines priemones, parengtas pagal  sudarytus Aukštadvario  apylinkių pažinimo ir atradimo maršrutus, interaktyvus ir skaitmenizuotas  žemėlapis bei  virtualus gidas.

Žirginio sporto klubas „Naujadvario žirgai“, įgyvendindami  projektą „Jojimo aikštelės rengimas Jovariškių kaime” (TRAK-LEADER-6B-SD-26-4-2022) baigia įrenti jojimo aikštelę, pritaikytą judėjimo negalią turintiems/vaikams/senyvo amžiaus žmonėms.

VšĮ „Rykantų paštas” pradeda įgyvendinti projektą „Rykantų paštas – socialinio verslo ir inovacijų hub’as“ (TRAK-LEADER-6B-SD-21-4-2021). Projekto metu bus suremontuotas Rykantų pašto pastatas, išlaikant jo visuomeninę paskirtį ir pritaikytas numatytoms veikloms: sveikatinimo, sporto, meno ir kultūros edukacijoms, įtraukiant įvairią negalią turinčius žmones, socialinio verslo ir inovacijų skatinimo veikloms, įtraukiant bedarbius ir nedirbančius, nesimokančius ir mokymuose nedalyvaujančius jaunus žmones bei socialinių verslų sukurtų produktų krepšelių-prenumeratų siuntimui

 

Kuriantiems socialinį verslą linkime, kad valstybės politika būtų labiau orientuota į darbo vietas kuriantį žmogų/organizaciją, kad nestokotų idėjų ir nuolat tobulėtų, siekdami savo tikslų ir svajonių!

RAGINAME NVO SEKTORIŲ DAR IKI LAPKRIČIO 25 D. TEIKTI  SOCIALINIO VERSLO PROJEKTUS FINANSAVIMUI GAUTI (Kvietimas Nr.28  https://www.trakuvvg.lt/lt/28-kvietimas ).

Alvyda Kazakevičiūtė-Staniunaitienė,

Trakų krašto VVG pirmininkėKopijuoti ir platinti trakuvvg.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Dėl netikslumų svetainėje kreiptis [email protected]